standard-title Preprava dreva Hobliny, štiepka, piliny, odrezky, lístie, uhlie, kôra, korene stromov, orezané konáre… Všetky tieto materiály majú nízkou hmotnosť. Náves sa preto rýchlo zaplní a nevyužije se tak maximálna povolená hmotnosť prepravovaného nákladu. To je podľa nás škoda.

Preprava dreva

Hobliny, štiepka, piliny, odrezky, lístie, uhlie, kôra, korene stromov, orezané konáre… Všetky tieto materiály majú nízkou hmotnosť. Náves sa preto rýchlo zaplní a nevyužije se tak maximálna povolená hmotnosť prepravovaného nákladu. To je podľa nás škoda.

Vďaka našim mnohoročným skúsenostiam, vieme maximálne využiť zákonom stanovené rozmery prepravného priestoru. Štandardne dodáváme návss dlhý 13,6 m a vysoký 4 m s objemom 95 m³, který je možné rozšíriť až na 105 m³. Eště väčšieho objemu dosiahnete použitím kombinácie nákladného vozidla s prívesom. Podľa nemeckého zákona je napríklad povolené dosiahnuť prepravného objemu 112 m³ pri rozmeroch max. 18,75 m (dĺžka) a 4 m (výška).

Dôležitou výhodou našich jedinečných návesov nieje len preprava veľkého množstva nákladu, ale aj možnosť kombinácie s prepravou iného druhu nákladu na spiatočnej ceste. Dopravíte napríklad piliny do továrne na výrobu drevotrieskových dosiek, které přepravíte na zpáteční cestě. Nebo dopravíte dřevěné štěpky do papírny a na zpáteční cestě přepravujete role papíru… Možných kombinací je nekonečně mnoho.

Od nášho zákazníka: “Najskôr 90-kou po diaľnici, potom do lesa”

Dieter Mescher, majiteľ firmy Mescher Landschafts & Freigeländepflege: “Prepravujem drevnú štiepku z lesa do elektrárne. Takže potrebujem vozidlo, ktoré môžem používať v teréne aj na ceste. Našiel som riešenie v podobe návesu od firmy Knapen Trailers. Teraz môžem jazdiť rýchlosťou rýchlosťou 90 km / hod. a o minútu neskôr idem do kopca po nespevnenej zablatenej ceste.  Náves Knapen Trailers je dokonca o 300 kg ľahší a zároveň je o 20 m ³ väčší ako môj predchádzajúci náves. Veľkou výhodou je aj nakladacia rampa, ktorá mi umožňuje naložiť traktor do prívesu. Takže už neexistujú žiadne obmedzenia, môžem obslúžiť zákazníka kdekoľvek v Nemecku. S produktom od Knapen Trailers som veľmi spokojný.”

Mescher Landschafts & Freigeländepflege je inovatívna spoločnosť, ktorá sa špecializuje na kácanie stromov a výrobu drevených štiepok, kôry a palivového dreva. Mescher pracuje po celom Nemecku a má dlhoročné skúsenosti v tejto práci.

Loading…